Chemický peeling je neinvazivní metoda, která se slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Také příznivě působí na příliš mastnou pokožku. Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štetečku na obličej - samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.
V závislosti na hloubce narušení pleti a podle zvolené koncentrace a délky působení dělíme chemický peeling na povrchový, středně hluboký, hluboký.
Chemický peeling - kyselina glykolová
Na pokožku je dermatologem aplikována kyselina glykolová (přírodní látka získaná z cukrové třtiny) v různých koncentracích (15%, 40% a 70%). Podle zvolené koncentrace a délky působení se jedná o povrchový, středně hluboký či hluboký peeling.
Tento chemický peeling patří k zákrokům s okamžitým účinkem. Působením látky dojde nejprve k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu. Ošetření je provedeno rovnoměrným nanesením aktivní látky na pokožku ošetřovaného místa. Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna.
Ošetření chemickým peelingem se obvykle provádí v několika sezeních, přibližně 4-6x v závislosti na typu poškození pokožky. Lze je také kombinovat s jinými metodami, jako je například bezoperační liffting.


Renew Collagens před a po ošetření

Chemický peeling - TCA - středně hluboký
V nižší koncentraci TCA peeling okamžitě odloučí povrchové vrstvy kůže a tím odstranit jemné vrásky a zlepšit strukturu pleti. Ve vyšší koncentraci se používá namísto laseru k vyhlazování jizviček po akné či vrásek na obličeji. Většinou je přípravek aplikován pouze jednou a účinek se dostaví po jednom až dvou týdnech. Nutnou podmínkou aplikace je však následná ochrana před sluněním.


RedPeel před a po ošetření

Po ošetření chemickým peelingem
Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5-14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. Jako vedlejší účinek středně hlubokého a hlubokého peelingu se může objevit zanícení či ztráta barvy pleti.
U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem. U tzv. biopeelingů - chemických peelingů nové generace ochrana před sluncem není nutná. Lékař vám doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat. Většinou se jedná o přípravky zklidňující pokožku a podporující její regeneraci.

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štetečku na obličej – samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.
Ošetření je zcela nebolestivé a znecitlivění není nutné. Výjimečně můžete při ošetření cítit lehké štípání.


RedPeel před a po ošetření

Po zákroku Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5–14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem. Pro dokonalost výsledku je třeba absolvovat několik sezení (množství a frekvenci návštěv doporučí lékař).

Chemický peeling je vhodný pro: - unavenou nebo sluncem poškozenou pokožku - počínající vrásky, korekci jizviček - akné a nadměrné maštění kůže (rozšířené póry) - pigmentové skvrny
Výsledkem chemického peelingu je: - odstranění poškozené vrstvy buněk - redukce pigmentací - výrazná regenerace a omlazení pleti