MEZOTERAPIE

Mezoterapie je půl století stará metoda, která prostřednictvím  směsí účinných látek aplikovaných do kůže až podkoží ovlivňuje chování kůže jako celku a projevy na povrchu kůže a v kůži.
Mezoterapeutické přípravky se do kůže aplikují různými technikami. Jednak jemnými jehlami injekčně, nebo masáží po provedení skarifikace (jemného narušení povrchu hrotem jehly nebo pomocí dermarolleru) kůže k dosažení průniku látek přes povrchovou kožní bariéru nebo bezjehlově za pomocí radiofrekvence.

 Co je to MEZOTERAPIE?
Mezoterapie  je injekční nebo přístrojová metoda, která přirozeně podporuje tvorbu kolagenu elastinu a nových buněk, vypne kůži a vyrovná povrchové vrásky.

Některé přípravky Aesthetic Dermal pro základní indikační oblasti:
- mezolift (omlazení obličeje a pleti): Reparestim HA, Silorgamine
- odstraňování vrásek: BoNtA 568, DM-lift
- lokální tuková depozita: Dermastabilon v kombinaci s L-Carnitrans nebo Silorg 0,5
- alopecie a padání vlasů: Dexenol v kombinaci s Biovita-H a Xadenal; Biovita-H v kombinaci s Purascorbol a Centellasial; XL Hair
- začervenání, ekchymózy: Meso-K + Arnica

Postup mezoterapie
Mezoterapie trvá podle rozsahu ošetřované plochy od několika minut až po několik hodin. Před vlastní aplikací léčebného roztoku lékař pokožku ošetřovaného místa očistí a dezinfikuje. Poté aplikuje velmi tenkými jehličkami léčebný roztok do předem určených míst. Jehliček se obvykle používá víc, protože dochází k jejich ztupení a bolestivost zákroku by se zvyšovala.


Po mezoterapii
Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu vaší pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po dvou hodinách od zákroku se budete schopni vrátit ke svým obvyklým aktivitám či do zaměstnání.


Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?
Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. Nicméně efekt je dočasný a ošetření je třeba podstoupit opakovaně. Většinou je doporučováno provést první dvě aplikace po měsíci a třetí aplikaci za tři měsíce. Pro udržení efektu je doporučeno zopakovat ošetření jedenkrát ročně.

Co je to RESTYLANE®?
NASHA (Non-Animal, Stabilized, Hyaluronic Acid) - stabilizovaná hyaluronová kyselina neživočišného původu. Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v těle každého člověka – je součástí např. chrupavky, kůže, srdeční chlopně atd. V kůži zajišťuje hydrataci a elasticitu. S přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové klesá, kůže ochabuje a vznikají vrásky. Restylane® doplňuje její přirozený zdroj a tím obnovuje mladistvou pružnost vaší kůže. Aplikuje se ve formě gelu do kůže či podkoží, kde zůstává po dobu několika měsíců. Existují čtyři varianty gelu, které se liší velikostí molekul a tím mají i odlišné použití. Restylane® - vyhlazování vrásek a zvýraznění rtů, Restylane® Touch - korekce jemných povrchových vrásek, např. kolem očí a úst, na čele a vrásek tvořících se při úsměvu, Restylane® Perlane - tvarování kontur obličeje, např. tváří a brady, zjemnění hlubokých vrásek, zvětšení objemu rtů, Restylane® Lipp - zvýraznění rtů, Restylane® Sub-Q – doplnění většího objemu, např. tváří, Restylane® Vital Light pro Hydrobalance koncept - intenzívní hydrataci a rejuvenaci pleti.


Zákrok
Restylane® ve formě gelu aplikuje lékař tenkou jehlou do kůže nebo podkoží. To způsobí při aplikaci pálivý pocit. Před zákrokem se proto místo aplikace znecitliví pomocí anestetickeho krému nebo injekce.


Výsledek
Výsledek zákroku je ihned viditelný – hladká pokožka a plnější rty. Těsně po zákroku může být kůže trochu nateklá. Otok pozvolna mizí a za den nebo dva zcela vymizí. Restylane® je časem úplně vstřebán, účinkem zákroku se budete těšit po dobu 6 až 12 měsíců. Zákrok můžete bez problémů kdykoli opakovat.