Odstranění rozšířených žilek - nežádoucích žilek provádíme špičkovým IPL (intenzivní pulsní světlo) zařízením je světovou jedničkou v oblasti IPL odstranění rozšířených žilek! Touto revoluční metodou odstraníme žilky, které jsou rozšířené.  Po absolvování několika, pro výsledný efekt nutných zákroků, dosahujeme vynikajících výsledků likvidace těchto rozšířených červených žilek.


Světelný paprsek se zachytí v červeném pigmentu rozšířených žilek, dojde k zahřátí a žilky se během 7-10 dnů vstřebají. Počet ošetření závisí na velikosti plochy a hustoty žilek. Ošetření se provádí jednou za 4 týdny.  Celkem cca 4 - 6 ošetření. Počet ošetření závisí na velikosti plochy a hustoty žilek. Může nastat jemné a červenání, otok ojediněle puchýřek. Žilka ze začátku může vypadat plasticky, nebo ztmavnout, po obvodu zčervenat. Během 24 – 48 hod. nežádoucí žilka jemně ztmavne, někdy může vzniknout stroupek, který se během 2 – 3 dní odloupne. Stroupek neodstraňovat!! Po prvním ošetření není výsledek výrazný, po druhém a dalším je výsledek hodně znatelný. Žilky zmizí.Cílem působení intenzivního puslního světla -IPL je hemoglobin v rozšířených cévách. Dochází k tepelné destrukci hemoglobinu(červeného barviva) v cévách a jejich následného „zaslepení“, bez poškození okolních tkání. Tím se zahájí ozdravný proces, kdy již nedochází k dalšímu zásobování postižených žilek novou krví,ale vede k jejich rozpadu a hojení. Proto je počet ošetření individuální a další zákroky určuji po zhodnocení . Červené žilky (v obličeji případně na nohách) trápí nemalou část populace. Z velké části jsou tyto problémy dány dědičně nebo vznikají vlivem prostředí, v němž se člověk nachází - prudké slunce, mráz.

Odstranění metliček nebo pavoučků v obličeji či na nohách se provádí cévním laserem. Lze odstranit pouze červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 mm. Laser je pouhé světlo, které pronikne pokožkou, aniž by ji poškodilo a zachytí se až v hemoglobinu (který prosvítá na povrch) a tepelně ho zničí. Tudíž žilka, která prosvítala na povrch je odstraněna. Pokožka je po ošetření lehce zarudlá (vlivem tepelného působení laseru), ale není žádným způsobem poškozená, tzn. že se pacient nemusí obávat zjizvení.