Trvalá depilace
Odstranění nežádoucího ochlupení na těle i obličeji bezbolestně. V dnešní době je epilace nejpopulárnější a nejvíce rozšířenou procedurou v kosmetické dermatologii. Nejúčinnější variantou pro trvalou redukci a dlouhodobé odstranění ochlupení je epilace pomocí AFT technologie - zdokonalené technologie pulsního světla (IPL), přístrojem Spa Line od firmy Alma Lasers.

Epilaci je možno provést kdekoliv na těle i na obličeji. Ženy se nejčastěji snaží zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje (oblast horního rtu a brady), třísel, podpaží, předloktí a nohou. Pro muže jsou navíc zajímavé oblasti krku, ramen, hrudníku a zad. Epilace pomocí AFT technologie je ideálním řešením, jak se natrvalo zbavit nekonečných hodin holení, bolestného a nepohodlného vytrhávání chloupků strojkem nebo voskem. Zákrok je neinvazivní a po ošetření není potřeba žádná rekonvalescence, pacient se může hned po ošetření vrátit k běžným aktivitám.


Jak funguje AFT technologie?
AFT technologie pracuje s vlnovou délkou, která je nejefektivnější ze všech vlnových délek používaných pro trvalou epilaci. Technologie AFT využívá sérii rychle se opakujících pulsů s nízkou hustotou energie. Paprsek proniká bezbolestně do kůže a zasahuje pigment (melanin) ve folikulu chloupku a jeho cibulku. Folikul chloupku absorbuje dodanou energii, čímž dojde k jeho zahřátí. Po zahřátí nad bod tepelné destrukce dojde ke zničení folikulu chloupku a zamezení vzniku chloupku nového. Výsledek: trvalé odstranění ochlupení bez potřeby rekonvalescence.

Je ošetření bolestivé?
Ošetření je bezbolestné. Hlavice přístroje obsahuje kontaktní chlazení kůže, které umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji a bezbolestně je tak odstranit.

Je zákrok bezpečný?
Parametry přístroje pracujícího s AFT technologií jsou speciálně navrženy tak, aby odpovídaly Vašemu typu kůže a typu chloupku a zajišťují tak výjimečně přesné a jemné ošetření. Ihned po ošetření s může na ošetřené oblasti objevit mírné začervenání, jako při spálení od slunce, které však během jednoho dne vymizí.

Kolik ošetření je potřeba?
Všechny chloupky prochází klidovým a růstovým stádiem. Ošetření zasáhne pouze folikuly, které aktivně produkují chloupky v období ošetření. V tomto stavu (růstové stádium) se jich nachází v každé lokalitě na těle určité množství (15 - 30%). Zbývající folikuly musí nejdříve dosáhnout růstové fáze a potom mohou být teprve efektivně odstraněny. Z toho důvodu musí být ošetření opakováno, dokud všechny folikuly chloupků neprojdou růstovou fází. Klinické studie uvádí, že je potřeba min. čtyři ošetření v rozmezí 1 až 2
měsíců.
U chloupků v růstové (anagenní) fázi se nenávratně zničí i jejich zárodečné buňky. Tento požadovaný proces není možné očekávat u kořínků, které jsou při ošetření ve fázi klidové (katagenní a telogenní). Procento chloupků v růstové fázi je individuální, obvykle jde, bohužel, jen o 15-30% z celkové populace chloupků. Z toho vyplývá, že jedno ošetření depilačním laserem nemůže v žádném případě zničit všechny přítomné chloupky. V průměru jsou nutná čtyři až šest sezení v odstupech předepsaných lékařem, abychom postupně všechny kořínky v růstové fázi zachytili a zničili (nové chlupové cibulky již nevzniknou).

Výhody ošetření pomocí AFT technologie
Technologie AFT je vysoce efektivním řešením pro trvalou epilaci. Ochlupení je odstraněno bez vzniku zarudnutí a vzniku rizika jizev a pigmentových skvrn.


Unikátní patentovaná technologie
Spa SHRTM je sofistikovaná platforma pro estetickou léčbu využívající technologii AFTTM (Advanced Fluorescence Technology). AFTTM představuje průlom v technologii pulsního světla tím, že konvertuje neužitečné UV světlo do optimálního spektra a umožňuje tak jeho využití pro širokou škálu aplikací. AFTTM efektivně využívá nízkou úroveň energie, která vede ke klinickému zlepšení stavu, minimalizaci nepohodlí klienta a ochraně pokožky. AFTTM představuje novou generaci rozšířené technologie pulsního světla sloužící k bezbolestné trvalé epilaci, vypnutí a omlazení pokožky (odstranění pigmentových a cévních lézí) a léčbě akné.

Bezbolestná trvalá epilace
Díky unikátní technologii AFTTM je epilace systémem Spa SHRTM bezbolestná a vysoce efektivní. Epilaci je možno provést kdekoliv na těle i na obličeji. Spa SHRTM nabízí navíc pro zdokonalení ochrany pokožky revoluční mechanismus kontaktního chlazení. Tato chladící technologie zvyšuje pohodlí a bezpečnost klienta pro bezbolestnou a efektivní epilaci. Kontaktní chlazení pokožky umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji a bezbolestně je tak odstranit. Zákrok přístrojem Spa SHRTM je neinvazivní a po ošetření není potřeba žádná rekonvalescence, klient se může hned po ošetření vrátit k běžným aktivitám. Klienti popisují pocity u ošetření jako „teplou masáž“.

Epilace IN-MotionTM
Technologie IN-MotionTM (ošetření v pohybu) společně s kontaktním chlazením pokožky představují průlom v oblasti zajištění pohodlí klienta při ošetření, rychlosti ošetření a efektivity výsledků. Díky homogenní distribuci energie v průběhu pulsu probíhá aplikace plynulým pohybem po ošetřované oblasti, nikoli separovaným přikládáním hlavice, ošetření je díky této technologii rychlejší a je eliminováno riziko neúmyslného vynechání míst.