Studio Glissante nabízí kolagenové produkty:

Kolagen vyhladí vrásky a nofoukne rty
Kolagen je bezesporu kosmetickým hitem letošního roku. Tato látka je přirozeně obsažena v kůži a s věkem se ztrácí. Kolagen toho zvládne skutečně hodně: vyhlazuje vrásky, zabraňuje tvorbě nových, vypíná obličej a zlepšuje napětí pokožky, povzbuzuje tvorbu vlastního kolagenu. Velmi účinně pomáhá proti širokým pórům a vráskám, dále regeneruje vlasy a nehty.
Důležité je je správně aplikovat: navlhčete si tvář a naneste maximálně 2 kapky velikosti malého hrášku na celou tvář. Spolu s vodou, kterou máte na tváři, vytvoří kolagen během roztírání emulzi, kterou jemně vklepávejte prsty do tváře tak dlouho, až se kolagen vstřebá. Pokud aplikujete kolem očí, nevklepávejte, jen jemně vtírejte. Po cca 10 - 15 minutách naneste hydratační krém, na který jste zvyklá. Dávejte pozor, ať neobsahuje ovocné kyseliny nebo aktivní zinek - to kolagenu nesvědčí. Malé balení o 15 ml vystačí na měsíc, velké balení 50 ml tedy vydrží až čtvrt roku.

První výsledky byste měla vidět po měsíci pravidelného používání.

Jak používat kolagen?
Mějme na paměti že Transdermalní kolagen je velmi citlivý výrobek jehož buněčná vlákna jsou neustále živá. K zachování a udržení těchto vlastností je na snaze po otevření spotřebovat obsah lahvičky pokud možno do 6 měsíců, nejlépe uchovávat v ledničce a lahvičku nezapomínat dobře uzavřít. Zaručená minimální trvanlivost výrobku je 1 rok od data výroby při skladovací teplotě +5 až +27 C. Pozor ! Jakmile je výrobek skladován v jiném teplotním rozmezí, je vystaven riziku rychlé záhuby!

K čemu a pro koho je kolagen určen?
Transdermální kolagen je především určen pro kožní lékařství a plastickou chirurgii k podpoře regeneračních procesů pokožky a jejího léčení. Kolagen je určen pro každý druh pokožky, včetně velmi citlivé pleti, doporučuje se pro přirozeně zestárlou nebo předčasně zničenou pokožku. Je účinný v odstraňování a prevenci kožních problémů, jako jsou celulitida, akné, jizvy, strie, vředy, ekzémy, kožní plísně, otoky, nadměrně suché kůže, paradentózy, napomáhá při ošetření a regeneraci vlasových cibulek, kuže po popálění, upravuje pigemnatci kůže, bércových vředů, proleženin atd....... Za pozornost stojí uvést poznatek v případě poškození pokožky jako jsou např. pooperační rány, kdy neuvěřitelně rychle urychluje její hojení anebo rychlá regenerace poškození pokožky způsobené např. alergií.
Transdermální kolagen je bezesporu rovněž tak určen především k použití v kosmetických salónech, v salónech biologické obnovy a masážních salónech, především jako aktivní maska na obličej a krk. Dále v masáži celkové nebo lokální na určité části těla, např. dekolt, prsa, záda, břicho, stehna, dlaně, chodidla, dásně, vlasy atd. Kolagen by se měl používat pravidelně a systematicky 2x denně v odměřených dávkách. Je naprosto zbytečné nanášet silné vrstvy kolagenu neboť každá určitá část těla kde je kolagen aplikován, vstřebá jen to množství, které potřebuje. Jako prevence pro "hladovějící" pokožku je účinný při globálním použití na tělo přidádáním do koupele v množství 1 ml na 1 m3 vody anebo po koupeli vlažnou vodou na zvlhlou pokožku. Dostačující je alpkace v dávce cca.10 kapek nanesených na dlaně a rozetřených po celém těle. Po vtřebání kolagenu přibližně za 10 minut, je možné dále aplikovat tělové mléko popř. dětský olej.


Doposud známé výsledky kolagenové kúry:
- zpomalení procesu stárnutí pleti;
- zlepšení pružnosti a napětí pleti;
- hluboká hydratace tkání;
- vyhlazení jemných i hlubších vrásek;
- dokonalé vyhlazení pórovité pleti;
- redukce strií, malých jizev, celulitidy,vředů, ekzémů, rozšířených vlásečnic, stařeckých skvrn, - silné protizánětlivé účinky, úspěšné v léčení akné a paradentózy;
- odstranění změn pokožky způsobených alergii;
- urychlení hojení fyzického poranění kůže;
- zpevnění nehtů, posílení vlasů a regenerace vlasových cibulek;
- omezení tvorby lupů;
- odstranění otoků, váčků pod očima, pálení očí a únavy.
- v případech vnitřního použití kolagenu jsou zjišťovány a již vykazovány neuvěřitelné výsledky. Tento způsob aplikace kolagenu je jeden z dalších objevů účinků kolagenu pro lidský organismus. Tomuto tématu budeme věnovat v nejbližší době samostatnou kapitolu na našich stránkách.

Proč je kolagen účinnější než jiné přípravky?
Tradiční ochrana pokožky pomocí běžných kosmetických přípravků je bezesporu důležitá. Tyto přípravky však působí pouze na vnější vrstvu pokožky, nemohou proniknout hlouběji než právě sem, a tak pokožku účinně regenerovat. Proto, aby došlo k účinné obnově kůže, je nutno zasáhnout její spodní vrstvy. Transdermální kolagen je charakterizován vysokou absorpcí a snadno se vstřebává do všech vrstev pokožky, až k mezibuněčným tekutinám. Díky tomu pokožku velmi kvalitně regeneruje jako bílkovina v nejčistší formě ,která je tělu nejpřirozenější.

Je kolagen bezpečný?
Preparát byl nejprve zkoumán Klinikou Dermatologie lékařské fakulty v Gdaňsku a byl uznán za vysoce účinný ve zpomalování stárnutí kůže a rovněž v odstraňování následků dermatóz. Byl uznán za hypoalergenní. Nyní je dále testován na mnoha lékařských institucích a kosmetických institucích a salonech v české republice neboť se objevují stále nové, doposud nepoznané blahodárné účinky kolagenu na lidský organismus. A co je důležité, doposud nebyla zjištěna žádná negativní reakce lidského organismu proti tomuo preparátu !


Lifting bez skalpelu
Kolagen s tansdermálními složkami Collagen Beauty vytváří na pokožce proteinovou mřížku, která uvnitř zadržuje vodu a lipofilní substance. Pokožka se vyhlazuje a zjemňuje, zlepšuje se její pevnost a napnutí. Menší molekuly kolagenu a také polypeptidy a aminokyseliny v přípravku obsažené pronikají hluboko do pokožky, kde stimulují buňky ke zvýšené produkci vlastního kolagenu. Pokožka rychle znovu získává pevnost, pružnost a mladistvý vzhled. Prostě mládne - dochází k výraznému omlazení pokožky!
Výsledky působení kolagenu Collagen Beauty začínají být viditelné už po několika dnech. Collagen Beauty:

 • do hloubky hydratuje a zvláčňuje pokožku
 • zpomaluje proces stárnutí pokožky
 • regeneruje pokožku a výrazně ji omlazuje
 • vyhlazuje vrásky a předchází vzniku nových
 • způsobuje zesvětlení a zmenšení vlásečnic
 • pomáhá při léčení pokožky s akné a růžovkou
 • pomáhá při léčení pokožky náchylné na alergii
 • snižuje únavu pokožky
 • vyhlazuje a zjasňuje jizvy
 • regeneruje vlasy a nehty
 • částečně obnovuje barvu šedivých vlasů
 • podporuje léčení křečových žil a křehkých krevních cév
 • regeneruje pokožku po spálení kůže nadměrným opálením na slunci či v soláriu
 • posiluje ochablou kůži prsů, břicha, hýždí a stehen
 • zrychluje hojení ran a poškození pokožky
 • celkové, velmi výrazné omlazení pokožky, viditelné na první pohledRegestril® - je unikátní kombinace extraktu z fazolí (Phaseolus lunatus). Urychluje syntézu fibronektinu. Fibronektin se může vázat na celou řadu všudypřítomných biomolekul, jako je kolagen, fibrin, heparin, DNA, aktin, integriny a podobně. Díky tomu má také obrovskou škálu funkcí; umožňuje buněčnou adhezi, opsonizaci, hojení ran a udržování tvaru buněk, vývoj a morfogenezi. Obranu před metastázováním nádorů a patologickým rozvojem cévního systému, jenž by mohl vést k rakovině. Vyrovnává destruktivní účinek proteolytických enzymů, tím oddaluje proces stárnutí. REGESTRIL ™ pomáhá snižovat škodlivé účinky proteoltytic enzymů o 90%! Zpomaluje předčasnou degradaci kožní matrice (tj. elastinu a kolagenu).