Manuální lymfatická masáž je účinným prostředkem pro podporu činnosti lymfatického systému. Masér pomocí speciálních velmi jemných a cílených hmatů stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Manuální lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posiluje imunitu. Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale mají zásadní využit v medicíně při regeneraci pooperačních ran a rehabilitaci, kdy účinně odstraňují otoky a utišují bolest.
 
Základní účinky:
boj s obezitou – dochází k odvodnění organismu a správnému fungování metabolismu,
zlepšení celulitidy, akné či lupénky,
prevence nádorových onemocnění,
prevence žilních otoků a bércových vředů.
Masáže jsou jako prevence doporučovány lidem sedavého zaměstnání či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je ale  i pro sportovce k odlehčení svalového napětí. Manuální lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií, která však po jejím skončení vyžaduje odpočinek, neboť proces detoxikace organismu může vyvolávat určité nepříznivé reakce (např bolest hlavy).
Lymfatická masáž

LYMFATICKÉ MASÁŽE PŘÍSTROJEM LYMFOVEN
V salonu MIRACLES provádíme přístrojové lymfatické masáže horních i dolních končetin. Většinou provádíme lymfatickou masáž v balíčku služeb při odstraňování celulitidy. Ultrazvukem rozštěpené a rozložené tuky pomocí lymfatické masáže vyplavujeme lymfatickými cestami do močového měchýře. Před a po tomto ošetření je nutno zvýšit příjem tekutin tak, aby bylo vyplavení škodlivých látek aktivní.

Lymfatická masáž je výborná na zmírnění až úplné odbourání celulitidy. Lymfatická masáž pomáhá při bolestech hlavy při otocích a celkové regeneraci organismu. Lymfatická masáž je speciální masáž na rozproudění lymfy v lymfatických cestách, prokrvení pokožky, zlepšení metabolizmu a velmi dobře působí na bolesti nohou ze sedavé práce, vyčerpanosti a proti únavě.
Tato zvlášť jemná a harmonická masáž aktivuje tok lymfy, uvolňuje škodlivé látky z tkání, aktivuje obranný systém organizmu a je také vynikajícím prostředkem fyzioterapii při sportu. Odborníci doporučují lymfatickou masáž všem sportovcům před sportovním výkonem i po zátěži k odplavení uvolněných škodlivin. Lymfatickou masáží se uvolní napětí nejen v nohou.


Lůžko pro lymfatické masáže studia Glissante Cheb